Aktuality

Čtvrtek 6.listopadu 2014

Nad ohlasy hostů

od Arturas Bumšteinas:

Dear Lucie,
thanks for festival. we had good time and enjoyed playing.
thank You,
arturas

 

od Nihilist Spams Band:

Hi Lucie;
I would like to thank you for all of your work to make our appearance at the Brno Philharmonie so enjoyable.  You went beyond the call of duty to meet our needs, and we are very grateful.  Everything was professionally done, and we had a wonderful time in your beautiful city of Brno.  We gave our best performance, and we hope we did not disappoint.
Please thank the technicians and the people who supplied the amplifiers, drums and cymbals on our behalf.
Thanks again,
 John Boyle, Nihilist Spasm Band

 

od Robert Ostertag:

Hi Lucie,
Just a quick note to say thanks for everything during my short stay in Brno.
I wish you all the best,
Bob

 

od Ben Patterson:

Dear Lucie and Josef,
This is only a short note to say:
1.)    I returned to Wiesbaden safely and without problems, and
2.)    To THANK YOU for all of your help and assistance during my stay in Brno!
All in all, I was very pleased with the performance which Keith and I made and I hope you were also.
I look forward to seeing photos and/or video soon.
Now to prepare for the University in Siegen and Nanjing, China!
Best regards,
Ben

Čtvrtek 2.října 2014

Čestní hosté na Expozici nové hudby 2014

Na zahajovacím koncertě budou zajímaví čestní hosté!
Krásná litevská skladatelka Justė Janulytė a legendární americký skladatel Phill Niblock, jejichž skladby zahraje Filharmonie Brno! 29. 10. 2014 v Besedním domě!

     

Justė Janulytė                             Phill Niblock
foto Gedmantas Kropis

 

 

Středa 1.října 2014

plakát Expozice nové hudby 2014

Pátek 17.ledna 2014

Expozice nové hudby 2014 – Octový syndrom

29. října – 2. listopadu 2014

 

Nastartovaný proces rozkladu, který se nedá zastavit, je nakažlivý.

Ve dnech 29. října až 2. listopadu 2014 proběhne v Brně již 27. ročník mezinárodního hudebního festivalu soudobé a experimentální hudby Expozice nové hudby 2014, jehož tématem bude „octový syndrom“. Dramaturgie je věnována sledování fenoménu destrukce, rekonstrukce a uplatňování přírodních (přirozených) procesů v kompoziční hudební i audiovizuální tvorbě významných tuzemských a zahraničních skladatelů. Octový syndrom je tedy vnímán coby proces, který nelikviduje, ale přetváří zaznamenané hodnoty a především vytváří hodnoty nové, nezatížené původními obsahy a narativy filmových záznamů. Fascinace filmovým médiem v podobách rozvoje čistého a abstraktního filmu, spojovaná s výboji prvních avantgard, je oživována nezměrnými možnostmi současných digitálních technologií v nejrůznějších polohách experimentálního filmu, videoartu, vjingu, super_cut prezentacích a podobně. Náš pohled je však ještě blíže k archetypům a hledá prazákladní fascinaci (obavu, hrůzu, nadšení, vytržení…)přirozenými přírodními jevy, které z města vytvoří jezero, z lesa spáleniště a z automobilu hromádku šrotu.  Jako neporučíme větru a dešti, tak neporučíme ani octovému syndromu. Nastartovaný proces rozkladu, který se nedá zastavit, je nakažlivý. Mimoděk se též dotýkáme aktuálních otázek a tendencí současného umění, věnovaných vlastní práci s archivem, jako shromaždištěm, labyrintem chtěných i nechtěných informací a dokumentů.  Kromě audiovizuálních prezentací bude též součástí expozice exkurz k počátkům noisové hudební scény.

(Niblock, Szemzö, Nihilist Spasm Band, Zorn, Kudlacek, Yoshihide, Rowe, Paterson, Bumšteinas, Knižák, Opening Performance Orchestra, Ensemble Marijan, Phaerentz, Scala, Art, Besední dům, Filharmonie Brno, rozhlas, televize a mnohé další)