Program

Neděle 27. října 2013, 17.30 restaurace Bohéma

Beseda k večernímu koncertu

Beseda k večernímu koncertu s dramaturgy a členy Filharmonie Brno
Promítání televizního medailonu o dirigentu Františku Jílkovi

Neděle 27. října 2013, 19.30 Janáčkovo divadlo

ZAHAJOVACÍ KONCERT

pod záštitou Sergeje Kiseleva, velvyslance Ruské federace v ČR
K 100. výročí narození a 20. výročí úmrtí dirigenta Františka Jílka

Vítězslava Kaprálová: Vojenská sinfonietta op. 11
Maurice Ravel: Klavírní koncert G dur
Maurice Ravel: Klavírní koncert D dur pro levou ruku
Leoš Janáček: Sinfonietta

Boris Berezovskij klavír
Fiharmonie Brno
dirigent Aleksandar Marković

 

Pondělí 28. října 2013, 10.30 Besední dům

ČESKÝ DEN

Graffovo kvarteto

pod záštitou Dagmar Havlové

MATINÉ ČESKÝCH KVARTETŮ

K 90. výročí narození Viktora Kalabise
pod čestnou záštitou Zuzany Růžičkové

Karel Stamic: Smyčcový kvartet D dur
Bedřich Smetana: Smyčcový kvartet č. 2 d moll
Viktor Kalabis: Smyčcový kvartet č. 6 „Památce Bohuslava Martinů“
Leoš Janáček: Smyčcový kvartet č. 1
„Z podnětu Tolstého Kreutzerovy sonáty“

Graffovo kvarteto

Pondělí 28. října 2013, 19.00 Besední dům – foyer

ČESKÝ DEN

Přivítání „po česku“

Pondělí 28. října 2013, 19.30 Besední dům

ČESKÝ DEN

 Koncert k 95. výročí vzniku
samostatného československého státu

KVINTET A NONETY

Zdeněk Fibich: Kvintet D dur op. 42
Alois Hába: Fantazie č. 1 op. 40 ve dvanáctitónovém systému
Jan Novák: Passer Catulli pro bas a noneto
Bohuslav Martinů:  Nonet č. 2 H 374

Richard Novák bas
Dechové kvinteto Phoenix
Pavel Wallinger housle
Petr Pšenica viola
Pavel Šabacký violoncello
Miloslav Jelínek kontrabas
Dana Drápelová klavír

Úterý 29. října 2013, 19.30 Besední dům

MĚSÍČNÍ PIEROT

Claude Debussy: Sonáta pro flétnu, violu a harfu
Maurice Ravel: Introdukce a Allegro
pro harfu, flétnu, klarinet a smyčcové kvarteto
Arnold Schönberg: Pierrot lunaire

Ensemble Lumineux
umělecký vedoucí Petr Pomkla flétna

František Kantor pikola
Irena Troupová zpěv
Lukáš Daňhel klarinet
Ivana Frajtová housle
Lenka Koplová housle
Julián Veverica viola
Pavel Šabacký violoncello
Radim Pančocha klavír
Ivana Dohnalová harfa
dirigent Pavel Šnajdr

Středa 30. října 2013, 19.30 Besední dům

KREMERATA BALTICA

Gioachino Rossini: Sonata a quattro č. 6 D dur „La tempesta“
Gioachino Rossini: Une larme, téma a variace pro violoncello a smyčce
Giovanni Sollima: Viaggio in Italia (výběr ze suity)
Moisej Vajnberg: Sinfonietta č. 2
Giuseppe Verdi: Smyčcový kvartet e moll
(úprava pro smyčcový orchestr)

Kremerata Baltica
dirigent Mario Brunello violoncello

Čtvrtek 31. října 2013, 19.30 Besední dům

LJUBIMOV / TARASOV – DEBUSSY

Vladimir Tarasov, Alexej Ljubimov

pod záštitou Sergeje Kiseleva, velvyslance Ruské federace v ČR

Claude Debussy: Preludia (výběr z I. a II. knihy)
Claude Debussy
(dekonstrukce Alexej Ljubimov a Vladimir Tarasov):
Preludia (výběr z I. a II. knihy)
2 fragmenty ze scénické hudby ke hře Gabriela d´Annunzio
Umučení sv. Šebestiána

Alexej Ljubimov klavír
Vladimir Tarasov bicí nástroje

Pátek 1. listopadu 2013, 19.30 Vila Tugendhat

ISHA TRIO VE SKLENĚNÉM POKOJI

Isha trio

Johann Sebastian Bach: Was Gott tut, das ist wohlgetan (3. část)
Richard Wagner: Adagio pro flétnu a klavír
Giuseppe Verdi: Composizioni da camera
Maurice Ravel: La flûte enchantée
Joaquín Rodrigo: Dos poemas de Juan Ramón Jiménez
Sára Žalčíková: Písně dcery Siónské (výběr)
Miloš Štědroň: 2 texty různě
Luciano Berio: Quattro canzoni popolari
György Ligeti: Der Zauberlehrling
Ivo Medek: Ancient Stories

ISHA trio
Lucie Rozsnyó soprán, Sára Žalčíková klavír, Jana Pavlíčková flétna

Sobota 2. listopadu 2013, 11.00 Janáčkovo divadlo – foyer

POLSKÝ VÍKEND

Štěpán Filípek

pod záštitou Grażyny Bernatowicz, velvyslankyně Polské republiky v ČR

MATINÉ S VIOLONCELLEM

Krzysztof Penderecki: Capriccio per Siegfried Palm, Per Slava, Divertimento
Sofija Gubajdulina: Deset preludií pro violoncello

Štěpán Filípek violoncello

Sobota 2. listopadu 2013, 12.30 restaurace Bohéma

POLSKÝ VÍKEND

Polské obědové menu

Sobota 2. listopadu 2013, 18.00 restaurace Bohéma

POLSKÝ VÍKEND

Polské menu

Beseda k večernímu koncertu

Sobota 2. listopadu 2013, 19.30 Janáčkovo divadlo

POLSKÝ VÍKEND

POCTA HENRYKU GÓRECKÉMU

K 80. výročí narození skladatele

Henryk Górecki: Muzyka staropolska op. 24
Henryk Górecki: Symfonie č. 3 „Symfonie písní žalostných“ op. 36

Ewa Vesin soprán
Národní symfonický orchestr polského rozhlasu Katovice
dirigent Tadeusz Strugała

Neděle 3. listopadu 2013, 19.30 Besední dům

POLSKÝ VÍKEND

pod záštitou Grażyny Bernatowicz, velvyslankyně Polské republiky v ČR

APOLLON MUSAGÈTE QUARTETT

Krzysztof Penderecki: Smyčcový kvartet č. 3
„Listy z nenapsaného deníku“
Witold Lutosławski: Smyčcový kvartet
Ludwig van Beethoven: Smyčcový kvartet e moll op. 59 č. 2
„Razumovský“

Apollon Musagète Quartett

Pondělí 4. listopadu 2013, 19.30 kostel sv. Janů (u minoritů)

AMARCORD

Vokální soubor Amarcord

pod záštitou Detlefa Lingemanna,
velvyslance Spolkové republiky Německo v ČR
K 40. výročí partnerských vztahů mezi Brnem a Lipskem

„Z kůru sv. Tomáše – od středověku k Heinrichu Schützovi“

Vokální soubor amarcord (Lipsko)
Wolfram Lattke tenor, Martin Lattke tenor
Frank Ozimek baryton, Daniel Knauft bas, Holger Krause bas

Úterý 5. listopadu 2013, 19.30 Besední dům

GÁBOR BOLDOCZKI / GERGELY BOGÁNYI

Gábor Boldoczki, Gergely Bogányi

Karl Wilhelm Brandt: Koncertní kus pro trubku a klavír Es dur
Fryderyk Chopin: Balada g moll op. 23, Nokturno F dur op. 15 č. 1
Oskar Böhme: Koncert pro trubku a klavír f moll op. 18
Stanley Friedman: Fanfára z cyklu Solus pro trubku
Richard Wagner – Franz Liszt: Isoldina smrt z lásky
George Enescu: Legenda pro trubku a klavír
Franz Liszt: La Leggierezza; Gnomenreigen
Frigyes Hidas: Fantazie pro trubku a klavír

Gábor Boldoczki trubka
Gergely Bogányi klavír

Středa 6. listopadu 2013, 17.00 Besední dům, hlaholna

NORSKÝ DEN

Beseda Skandinávského domu za účasti členů TrondheimSolistene

Středa 6. listopadu 2013, 19.00 Besední dům – foyer

NORSKÝ DEN

pod záštitou Jense Eikaase, velvyslance Norského království v ČR

Ochutnávka norských specialit

Středa 6. listopadu 2013, 19.30 Besední dům

NORSKÝ DEN

TRONDHEIMŠTÍ SÓLISTÉ

Edvard Grieg: Z časů Holbergových, suita op. 40
Lasse Thoresen: Sprang
Geirr Tveitt: Reisebilleder (výběr ze suity)
Gjermund Larsen: Osa-suite

Ragnhild Hemsing, Eldbjørg Hemsing, Gjermund Larsen,
Einar Olav Larsen
housle
TrondheimSolistene
dirigent Øyvind Gimse

Čtvrtek 7. listopadu 2013, 19.30 Besední dům

VILÉM VEVERKA / MARTIN KASÍK

Benjamin Britten: Temporal Variations  pro hoboj a klavír
Klement Slavický:  Intermezzo, Toccata pro klavír,
Suita pro hoboj a klavír
Francis Poulenc: Sonáta pro hoboj a klavír
Antal Doráti: Pět kusů pro hoboj (výběr)
Arnošt Parsch: Vyletěl fták hore nad oblaky pro hoboj a klavír (výběr)
Pavel Haas: Suita pro hoboj a klavír

Vilém Veverka hoboj
Martin Kasík klavír

Pátek 8. listopadu 2013, 18.00 restaurace Bohéma

BRITSKÝ A RUSKÝ DEN

Čaj o šesté, anglický a ruský čaj

Beseda k večernímu koncertu

Pátek 8. listopadu 2013, 19.30 Janáčkovo divadlo

BRITSKÝ A RUSKÝ DEN

ZÁVĚREČNÝ KONCERT

pod záštitou Jan Thompson, velvyslankyně Spojeného království
Velké Británie a Severního Irska v ČR,
a Sergeje Kiseleva, velvyslance Ruské federace v ČR

Hector Berlioz: Waverley, předehra op. 1
Hector Berlioz: Les Nuits d´été op. 7
Hector Berlioz:
 Fantastická symfonie op. 14

Karen Cargill mezzosoprán
London Symphony Orchestra

dirigent Valerij Gergijev

 


Změna programu vyhrazena!