Pokud se vám email nezobrazuje správně, klikněte, prosím, ZDE.
Mezinárodní hudební festival Brno - Newsletter 2/2013
Velikonoční festival duchovní hudby Expozice nové hudby Moravský podzim
FANTASTICKÝ MORAVSKÝ PODZIM POD TAKTOVKOU FILHARMONIE BRNO!
Letošní podzim v Brně nebude jen Moravský, ale i britský, český, italský, norský, polský, ruský… a především fantastický!
HyperCube Expozice nové hudby 2013
foto3
Přední světový norský komorní soubor TrondheimSolistene hrdě nese název malebného norského města Trondheim obklopeného horami a fjordem. Hudebníci sami jej nazývají „město se srdcem“, a přesně to uslyšíte i v jejich interpretaci děl norských skladatelů, která hrají s elánem, pečlivostí a inovací.
(říká Jens Eikaas, Velvyslanec Norského království v České republice)
Filharmonie Brno pozvala na Moravský podzim světovou dirigentskou špičku Valerije Gergijeva, který s Londýnským symfonickým orchestrem provede slavnou Berliozovu Fantastickou symfonii. Do Brna dorazí ale i další hvězdy světového formátu!
celý program festivalu na www.mhf-brno.cz
Jako hostitel otevírá festival se svým šéfdirigentem Aleksandarem Markovičem Filharmonie Brno a to hned dvěma brněnskými sinfoniettami – slavnou Janáčkovou a druhou „Vojenskou“ z pera brněnské skladatelky Vítězslavy Kaprálové. Interpretační hvězdou večera bude ve dvou klavírních koncertech proslulý ruský pianista Boris Berezovskij. (říká Marie Kučerová, ředitelka FB)
Národní symfonický orchestr Polského rozhlasu (NOSPR)
přednese slavnou symfonii letos jubilujícího polského rodáka Henrika Góreckého. Nahrávka Symfonie písních žalostných se překvapivě dočkala značné popularity v roce 1992, kdy ji nahrála firma Elektra Records a dostala se na vrchol žebříčků klasické hudby v Británii i USA. Této nahrávky se prodalo víc než milión kopií.
foto4
foto5
Výhra
V rámci festivalu i reklamní kampaně proběhne dotazníkové šetření Vaší spokojenosti (v rámci tištěných programových letáků a v průběhu prodeje vstupenek i přímo během koncertů festivalu). Chtěli bychom Vás požádat o pozornost a spolupráci, pomůžete tak zdokonalit služby Filharmonie Brno! Jako odměnu pro šest vylosovaných respondentů nabízíme ceny: roční předplatné MF DNES, skvělé festivalové víno z Vinařství Mádl, dárek od francouzské kosmetické firmy Ives Rocher či 80% slevu na vstupenky na vybraný koncert festivalu Moravský podzim. Slosování proběhne po ukončení festivalu.
foto6
Vstupenky
Předprodej bude zahájen 16. 9. 2013 ve Filharmonii Brno v Besední ulici. Nově bude možné zakoupit také „Festivalovou vstupenku“, balíček koncertů s množstevní slevou!

Členové Klubu přátel MHFB a abonenti Filharmonie Brno mají v rámci věrnostního programu umožněn nákup vstupenek přednostně již od 9. 9. 2013. Pro tento předprodej v termínu 9. 9.–13. 9. platí následující omezení: na závěrečný koncert 8. 11. je možné vydat pouze 2 vstupenky na osobu.
logo facebook MHF facebook FB on-line vstupenky twitter
Pro odhlášení newsletteru napište, prosím, text: odhlašuji odběr newsletteru.