Pokud se vám email nezobrazuje správně, klikněte, prosím, ZDE.
logo
foto1 festival
23. ročník – téma východ / oriens / počátek
Brno, 1327/4/2014

šest unikátních koncertů v šesti brněnských kostelích a jedna světová premiéra

LETOŠNÍ VELIKONOČNÍ FESTIVAL DUCHOVNÍ HUDBY
přinese do brněnských chrámů mimo jiné emotivní a pozoruhodnou Stabat Mater Antonína Dvořáka, Tenebrae Ivy Bittové ve světové premiéře nebo Glagolskou mši od Leoše Janáčka. Připraveno je šest unikátních koncertů v šesti brněnských kostelích a další akce. Na své si přijdou nejen milovníci hudby a architektury, ale všichni, kdo velikonoční svátky nechtějí slavit jen pomlázkou. Festival slibuje zklidnění mysli, povznesení duše, sváteční chvíle, společenskou událost i hluboký duchovní zážitek.

foto2

KOSTEL S NEJLEPŠÍ AKUSTIKOU V ČR!
Pro festival a na míru jedinečného kostela sv. Jakuba připravuje svůj mimořádný autorský projekt jedna z nejvýraznějších osobností české alternativní hudební scény Iva Bittová. Se svými přáteli -slovenským houslistou a violistou Milošem Valentem a rakouským varhaníkem Ludwigem Lusserem –rozezní svatojakubský kostel, dle Ondřeje Maňoura ze Scholy Gregoriany Pragensis jeden ze dvou adeptů na přívlastek „kostel s nejlepší akustikou u nás“, 14/4/2014 od 21 hodin!

foto3

GLAGOLSKÁ MŠE V BAZILICE
Nezapomenutelný a stále skvělý brněnský pěvec Richard Novák potěší svým neuvěřitelným basem v Janáčkově Glagolské mši, která zazní v bazilice augustiniánského kláštera na starém Brně, kde Janáček pobýval a našel svou inspiraci, 27.4.2014 od 19 hodin pod taktovkou Petra Altrichtera se skvělými sólisty a Filharmonií Brno.

foto4

STABAT MATER
Po dvou letech se do programu festivalu vrací oblíbená Dořákova Stabat Mater, také jako připomenutí Roku české hudby. Koncert se uskuteční v kostele sv. Janů v Minoritské ulici, který má pro koncerty skvělé akustické podmínky. Filharmonii Brno bude vést jeden z nejvýznamnějších českých dirigentů Libor Pešek. Jako sólisté se představí mladé hvězdy slovenského operního nebe. www.mhf-brno.cz

foto5

ČESKÉ ANSÁMBLY
Českokrumlovští Hofmusici opět připravili pro festival unikátní barokní oratorium – tentokrát HELENU HLEDAJÍCÍ KŘÍŽ. Znovu zavítáme do nádherného kostela sv. Michala na Dominikánském náměstí 15/4/2014 v 19 hodin.

Capella Mariana a Capella Ornamentata rozezní festivalovým koncertem kostel Nanebevzetí Panny Marie v Zábrdovicích u Vojenské nemocnice. Kostel není úplně v centru města, ale dostanete se k němu pohodlně tramvají č. 2 a 3 a busem č. 97 a 99!

Najít na Google maps

foto6

Volný vstup na TEMNÉ HODINKY k jezuitům!
Již potřetí je do festivalu zařazen velmi úspěšný projekt Temných hodinek v jezuitském chrámu Nanebevzetí Panny Marie. Od 21 hodin můžete v potemnělém chrámu meditovat s Arvo Pärtem či Pawlem Łukaszewským a brněnskými soubory a sbory Láska opravdivá, Ars Brunensis Chorus a OctOpus. 16–18/4/2014 od 21 h. VSTUP JE VOLNÝ!

VSTUPENKY
V předprodeji již od 13/3/2014 se slevou 20 %!
Slevy: abonenti, studenti, senioři, členové Kruhu přátel MHFB 50 %
studenti hudebních oborů 80 %
Při koupi 3 a více vstupenek sleva 40 %.
VELIKONOČNÍ FESTIVAL NA MÍRU –
VYBERTE SI KONCERTY PODLE VLASTNÍ CHUTI
bottom
logo_dole mhf filharmonie vstupenky
email